מערכת הספריות הרצליה
לוגו הרצליה

סופר ידוע מעיין במכתבים שהגיעו אליו בשלושת ימי העדרו מהבית. אחד מהם תופש את עינו בשל מידותיו המיוחדות. הוא מתחיל לקרא את המכתב שנכתב על ידי אשה שהתאהבה בו כנערה ולא שכחה עד ליום כתיבת הדברים.

בגיל 8 נתן דל אמיקו הציל מטביעה את מלורי באגם. הוא קפץ להציל אותה וניצל בעצמו בשארית כוחותיו. עם השנים הקשר בניהם מתהדק והם מתחתנים למרות הבדלי המעמדות בניהם. מלורי בת למשפחה עשירה, האב שותף במשרד עורכי דין גדול ואילו נתן הוא בנה של המשרתת. הם מתחתנים למורת רוחו של אביה של מלורי ומביאים ילדה… קרא עוד… מסע אל החיים

הספר הוא אחד משלושה ספרים שבהם מספר גיל חובב על משפחתו וילדותו בירושלים. כל פרק הוא סיפור בפני עצמו ובסופו מתכון. הקריאה בספרים מחזירה אותנו לירושלים של שנות ילדותו בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת ולהסטוריה המשפחתית של משפחות חובב ובן אבי. הספרים כתובים בהומור נפלא, צוחקים הרבה ומתגעגעים לפעם.

ימים ספורים בחייהן של שתי נשים מהחוג הנוצץ באירופה של ראשית מלחמת מעולם השנייה. אופיין השונה מתווה את דרכיהן השונות להתמודדות עם הבהלה והבריחה וממלכודת המלחמה. האחת מאמינה שעושרה יגן עליה מכל רע ואילו השנייה עוזרת לפליטים להגיע למקום מבטחים.

אל תשכח/י להוריד את ידיעון הספריה החדש!