מערכת הספריות הרצליה
לוגו הרצליה

לילי אוונס התייתמה מאמה כשהייתה בת 4 בלבד. היא גדלה בדרום קרולינה עם אביה שהיה עובד אדמה, אדם רע ואכזר, ללא חברת ילדים בני גילה. ביום מותה של אמה מגיעה רוזלין לעבוד בבית המשפחה ולהיות קצת אמא ללילי. קיץ אחד היא מחליטה להוציא את עצמה מחיים של אלימות ורוע עם האב האכזר והיא ורוזלין יוצאות… קרא עוד… החיים הסודיים של הדבורים

“הבריחה הגדולה” זהו הספר הראשון מתוך סדרה, “מרפאה לחיות דמיוניות, של שישה ספרים (שתורגמו מתוכה שלושה בינתיים). העלילה מתרחשת בעיירה נידחת בארה”ב, בוטונוויל. בן סילברסטיין נשלח על ידי הוריו לבלות את חופשת הקיץ עם סבו. הוא בטוח שתהיה לו החופשה הכי משעממת אי פעם, אך נכונה לו הפתעה! הוא מתיידד עם ילדה בשם פרל, ויחד… קרא עוד… הבריחה הגדולה

סיפור, ספק אמיתי ספק אגדה, על רועה צאן שהחליט עד דעת עצמו לשנות את סביבתו. לאותו רועה צאן, אלזיאר בופייה שמו, היה חלום מיוחד והוא הקדיש את רוב חייו להגשמתו: בכל יום נשא עמו בתיקו בלוטי אלון אותם זרע בקרקע החרבה באזור מגוריו בצרפת וכך עשה במשך עשרות שנים, במהלך המחצית הראשונה של המאה ה-20.… קרא עוד… האיש ששתל עצים

צעירה גדלה בבית סבתה. את אביה לא הכירה ואמה נפטרה כשהייתה בת ארבע. לאח מות הסבתא היא מתחילה לכתוב לה מכתבים, דבר שמביא אותה לחפש את אביה ולדעת יותר על אמה. היא מוצאת מכתבים ותמונות בעליית הגג ומגלה את שורשיה באיטליה ובעולם.

הלן חוזרת לבית סבתה כדי לטפל באחיה הגוסס מאיידס. השהות יחד עם אמה וסבתה לאחר כל כך הרבה שנים אינה פשוטה והמתח מורגש באוויר. שלושת הנשים משוחחות ביניהן, מעלות זיכרונות כואבים מתמודדות ולומדות שיש עוצמה וכאב באהבת בני משפחה זה לזה והחיים נמשכים.

בספרו החדש של משה סקאל אנו מלווים סופר צעיר במסע חיפוש ובירור אירוע בעברו. באמצעות חלומותיו אותם הוא מספר לפסיכולוגית שלו הוא מנסה להגיע לאותו זיכרון חבוי, לאותו אירוע שכנראה אינו אירוע חיובי אך הידיעה תביא אותו להבנה והשלמה עם עצמו, לראות גם טוב בחייו וליכולתו להתקדם הלאה לטוב.

בספרו “הצורף” שם משה סקאל יהלום גדול ומיוחד בעל סיפור הסטורי מרגש במרכז העלילה. סביבו הוא טווה עלילה מרתקת שנעה בין עבר והווה, בין סוריה, לבנון וישראל, יהודים וערבים. הכתיבה יפה והקריאה מרגשת.

  הסיפורים החדשים של האחים גרין הוא ספר חדש ומרתק. 8 סיפורים שמתרחשים בערים שונות בעולם, וכולם נוגעים בנקודות רגישות וכואבות ובבני אדם החיים בשולי החיים: שחורים ולבנים, יהודים ונוצרים, גרמנים ויהודים. הספר כתוב מאד יפה והקריאה מרגשת.