מערכת הספריות הרצליה
לוגו הרצליה

אנו חולפים לידם, עוברים דרכם, מתכנסים בהם, חוגגים, ולעיתים מודרים ומדירים מהם. לא מעט הון, מהמיסים שאנו משלמים, ומחשבה מושקע בתכנון ותחזוקת המרחבים הפתוחים בעיר. הספר מעניק לנו הצצה אל מאחורי הקלעים בתכנונם של מרחבים פתוחים במספר ערים ומתמקד גם ביחס התושבים אל ה”מוצר” שנתקבל וממשיך להשתנות. ספר מעשיר ומעורר מחשבה.

הקובץ אמריקה הוא אסופה של סיפורים המתרחשים בניו יורק שהתפרסמו בשליש הראשון של של המאה השרים וסיפור אחד של בשביס-זינגר שהתפרסם בראשית שנות השבעים. הסיפורים, למעט שניים שנכתבו בעברית, תורגמו מיידיש. בסיפורים מתגלה עולם בו מהגרים יהודים מנסים להשתלב בחברה הניו-יורקית, לפעמים מסתירים את דתם, מתבוללים ולא מתבוללים, מחפשים איזון בחינוך ילדיהם בין שימור היהדות… קרא עוד… אמריקה : העולם החדש ביידיש ובעברית

איזבל עברה מקנדה לניו יורק ואהבה כל רגע. בעלה שנא את העיר וכל רצונו היה לחזור. ואלרי, חברתה של איזבל עורכת היכרות בין אביה אדוארד, לאיזבל וההיכרות בין השניים מתהדקת. אדוארד אוהב לבשל וחולק עם איזבל את מתכוניו המיוחדים, ותוך כדי הבישול והארוחות המשותפות הם משוחחים ובוחנים את חייהם. הכתיבה יפה והקריאה מענגת.

אוסף סיפורים קצרים, יפים, כואבים, אמיתיים, על ה”כאן” ועל ה”שם” שהיה לתקופה מסוימת ה”כאן”. כדאי לקרא

קובץ סיפורים מלא עוצמה מאת הסופר האירי קולם טויבין על יחסי אימהות ובנים, על האהבה, הכאב וההחמצות, על מה שנאמר ועל מה שלא נאמר. הכתיבה מאד יפה והקריאה מרגשת. מומלץ!!