דלג לתוכן עמוד ניווט למפת אתר

עיריית הרצליה פתחה היום 1/10/20 במבצע ברקת למניעת התחלואה בעיר, זאת לאור עקומת העליה המתמשכת של התחלואה בעיר.

הרצליה קוטעת את שרשרת ההדבקה!

עיריית הרצליה פתחה היום (1.10) במבצע ׳ברקת׳ למניעת התחלואה בעיר, זאת לאור עקומת העלייה המתמשכת של התחלואה בעיר.
מטרת המבצע: הפיכת העיר הרצליה לעיר ירוקה תוך חודש ימים, הגבלת היקף התחלואה לעד 100 מאומתים עד לסוף חודש אוקטובר ושמירת היקף תחלואה זה לחודשים הקרובים.

המבצע כולל:

📢 הקמת מערך בדיקות אפידמיולוגית עירוני.
לצורך הקמתו הוכשרו 12 מתשאלים אפידמיולוגיים על פי הנחיות פיקוד העורף.

📢 הקמת חמ”ל ׳ברקת׳ שיאוייש סביב השעון ע״י מתשאלים.
התשאול ייערך עד שעה מרגע הדיווח על האימות והדיווח ייעשה ללא שיהוי במערכת התשאול.

📢 הקמת מנגנון שמירה על קשר אישי עם חולים מאומתים, שמטרתו דאגה לשלומם, אספקת מזון ותרופות במידת והצורך, וכן במטרה לוודא שלא יפרו בידוד.

📢 הגברת מאמצי האכיפה של העירייה.
אכיפה במניעת התקהלויות מכל סוג: בבתי כנסת ובמקומות תפילה, בסופרים, בכניסות לפארקים ובחוף הים. נוסף על כך, העירייה תאכוף סגירה של עסקים מתוקף תקנות שעת חירום לסגר. כל פעולות האכיפה יכללו מתן קנסות מנהליים ללא אזהרות. תיערך בחינה שיטתית של מדיניות ההחמרה.

📢 הגברת מאמצי ההסברה, הכוללים תיווך מסרי העירייה לציבור התושבים. ההסברה בעיר תועבר באמצעים דיגיטליים וכן שילוט חוצות, ותתייחס לנושאי התקהלויות, שמירת מרחק, קנייה בטוחה ברשתות המזון, תפילות, הפגנות שלא כדין וכיו”ב.

המבצע מנוהל ע״י ג’ו ניסימוב, סמנכ”ל בכיר בעירייה, ולצידו צוות הערכת המצב של המבצע בראשות ראש העיר, משה פדלון, ומנכ”ל העירייה, יהודה בן עזרא, ובו חברים סמנכ”ל פרוייקטים, מנהל אגף משאבי אנוש, דוברות העירייה ומנהל מחלקת הבריאות.

מבצע זה מתווסף לפעילות העירייה בנושאים שונים הקשורים להתמודדות עם הנגיף, כגון: מתווה הסיוע הכלכלי ליחידים, למשפחות ולעסקים, מפעל המזון והעזרה החומרית לתושבי העיר. כמו כן, המבצע מצטרף להיערכות של אגפי החינוך והתנו”ס (תרבות, נוער וספורט) לפעילות חינוכית וקהילתית מותאמת לתקופת הסגר, לשגרת הסגר ו”ליום שאחרי״ הסגר.

ראש העיר, משה פדלון: “הורדת התחלואה היא בידיים שלנו. רק בשילוב זרועות וע״י פעילות נחושה ועקבית – נצליח לעצור את היקף התחלואה. כולנו תקווה כי תוך שבועות ספורים תחזור העיר להיות עיר ירוקה עם היקף תחלואה נמוך”.
מנכ”ל העירייה, יהודה בן עזרא: “אנו מצויים בעת מאתגרת ומורכבת וחשוב לי להודות לכלל עובדי עיריית הרצליה שהתגייסו בלב חפץ למערכה המאומצת על בריאות תושבי עירנו”.

שומריםעלהכללים_מציליםחיים