דלג לתוכן עמוד ניווט למפת אתר

המלץ על ספר

ויום אחד עוד ניפגש / ליזי דורון

מחבר הספר: ליזי דורון
הממליץ: שושנה דון
תחושות בסיום הקריאה : מתח

הספר מספר את קורותיה של עליזה שהיא סופרת ובת הדור השני לשואה. היא גדלה כבת יחידה במחיצת אמה ניצולת שואה ושתקנית ואחות במקצועה ובלי אב.
היא מחפשת את עקבותיו הנעלמים של האב. זהו סוד שמור. בשכונה קיים קשר שתיקה ואף אחד לא מגלה לה. קיימת שמועה שהוא מת. בעזרת דמיונה היא יוצרת לה סיפורים שונים על אביה, כמו למשל: נסיעה לאמריקה, אבא פרטיזן וגיבור, אהבה רומנטית בינו לבין אמה ועוד. בספר מתוארים חיפושיה של עליזה בגילאי הגן ובית הספר היסודי בשנות החמישים ושל עליזה כאישה בעלת משפחה החוזרת אל ילדותה וסוקרת את עברה לאור ההווה.
הספר נע בין העבר של שנות החמישים לבין ההווה בחייהן של עליזה וחברותיה שהן חברות מילדות ועד היום שישים שנה מאוחר יותר. הקשר של עליזה לעבר בא לידי ביטוי במיוחד עם חברתה דורית איתה היא נפגשת מספר פעמים בשנה בלוויות ואזכרות של שכנים מילדות וקרובים על בסיס פעילות לא אישית-סרט ופופקורן.
שורה של מאורעות טרגיים מפגישה את עליזה לא רק עם דורית אלא גם עם חברותיה האחרות מילדות ברכה וחיהל’ה. המפגש הפעם מקבל צביון אחר. מסתבר שלכל אחת מהן סוד משלה והן מגלות, מפענחות ומחברות פיסות מידע על עברן.
זהו סיפור של ניצולים ושל ילדים שגדלו בצילו של העבר שלכאורה נשאר מאחור.
הספר נקרא במהירות ובשטף. אפשר לחוש את הריחות של המאכלים, את ריח הילדות של שנות החמישים, לשמוע את היידיש ולראות את התלבושות.
מומלץ!

המלץ על ספר